infolinia: 65 322 23 40

Termin „mykotoksyny” to termin, który przyprawia rolników oraz producentów zwierząt o zawrót głowy. Nazwą tą określa się toksyczne substancje chemiczne wytwarzane przez pewne gatunki pleśni rozwijającej się na niektórych produktach żywnościowych, zwłaszcza zbożach.

Mykotoksyny to naturalne substancje skażające rośliny zbożowe. Po zbiorze można znaleźć je na ziarnach, mogą występować na ziarnach zbóż w polu czy w magazynach jak i w przetworzonych produktach. Koniec miesiąc lipiec oraz sierpień to miesiące, w których wszyscy na głowie mają żniwa. A co za tym idzie? Idealny czas aby zabezpieczyć się przed mykotoksynami stosując produkty firmy Miavit.Skutki skarmiania pasz zanieczyszczonych mykotoksynami są szczególnie wyraźne u zwierząt monogastrycznych, zwłaszcza u trzody chlewnej i drobiu.

Do organizmu zwierzęcego mykotoksyny dostają się z paszą lub z powietrzem. Każda z mykotoksyn może wywoływać u zwierząt zatrucia ostre, podostre lub przewlekłe, aczkolwiek każda z toksyn posiada charakterystyczne dla swojego działania objawy.

Dla loch oraz prosiąt najlepszym produktem jest Mia-Bond Trophy, który stosuje się w zależności od wagi w ilości od 1 do 5 kg w mieszance paszowej pełnoporcjowej.

Nie aktywowane krzemiany i drożdże w produktach często przejmują zdolności wiązania w kwaśnym środowisku (żołądek). W środowisku obojętnym lub alkalicznym (dominuje w jelitach), mykotoksyny są ponownie uwalniane (desorpcja) i może zaszkodzić. Mia-Bond posiada zmodyfikowane glinokrzemianowe wysoko selektywne powierzchnie. Modyfikacja (aktywacja) powierzchni pozwala na selektywne i nieodwracalne wiązanie mykotoksyn.Zapraszamy!

logo z

DANE FIRMY:
FeedTeam Sp. z o.o.
Czacz, ul. Wielichowska 42
64-030 Śmigiel
NIP 6981845354, REGON 367165165

KONTAKT:
tel. +48 65 322 23 40
email: biuro@feedteam.pl

GODZINY OTWARCIA:
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
8-16